Нагадуємо та застерігаємо!
- Не торкайтеся проводів, які провисли або знаходяться на землі (смертельно небезпечними є також наближення до них на відстань ближче ніж 8 метрів);
- не піднімайтеся на дахи споруд, не вилазьте на дерева, поблизу яких проходять повітряні лінії, не намагайтеся з будь-якою метою проникнути до трансформаторних підстанцій, не робіть спроб самостійно ремонтувати обриви проводів;
- не дозволяйте дітям гратися під повітряними лініями та поблизу електрообладнання, роз’яснюйте їм небезпеку такої поведінки.
Якщо ж нещасного випадку не вдалося уникнути, намагайтеся якнайшвидше звільнити потерпілого від дії струму. Найперше слід відімкнути обладнання, до якого торкається людина. Це можна зробити як за допомогою вимикача чи рубильника, так і перерубавши дріт сокирою чи лопатою з сухим дерев’яним держаком. Інший варіант – відтягти постраждалого з небезпечної зони за допомогою сухої мотузки, палиці, дошки тощо. У випадку відсутності згаданих предметів, людину можна витягати за одяг (якщо він сухий і відстає від тіла), наприклад, за поли піджака чи куртки, уникаючи при цьому контактів з металевими елементами одежі та відкрити ділянками тіла потерпілого. Такі дії допускаються лише у мережі напругою 0,4 кіловольта (внутрішньобудинкові мережі, вуличне освітлення тощо). В інших випадках рятівник може сам стати жертвою несумісної з життям елетротравми.
Ви помітили обірвані проводи!? Організуйте охорону місця пошкодження та негайно повідомте про це диспетчера місцевого району електричних мереж або зателефонуйте до кол-центру. Телефони диспетчерських. Кол-центр.