Разом до перемоги!
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі

Шановні мешканці області!

Шановні мешканці області!

Адміністрація ПрАТ «Кіровоградобленерго» звертає вашу увагу на необхідність дотримання правил безпеки під час сільськогосподарських робіт та перебування в охоронних зонах ліній електропередачі і на прилеглих до них територіях.

Підприємства, установи, організації та громадяни, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки у безпосередній близькості від об’єктів електричних мереж, зобов'язані вживати належних заходів для збереження вказаних об’єктів згідно з «Правилами охорони електричних мереж», затвердженими 4 березня 1997 року постановою Кабінету Міністрів України № 209.

В охоронних зонах ліній електропередачі:
- Суворо забороняється розпалювати вогнища, спалювати стерню та пожнивні рештки;
- Протягом двох діб після збирання зернових культур, для запобігання виникнення випадкових загорянь, необхідно проводити оранку;
- Для отримання необхідних рекомендацій щодо безпечної роботи сільськогосподарської техніки своєчасно попереджати власника ЛЕП про початок робіт;
- Має бути забезпечений посилений контроль за дотриманням правил пожежної безпеки під час збирання врожаю;
- Забороняється скирдувати корми, влаштовувати звалища.

Питання дотримання згаданих правил набуває особливої актуальності під час жнив, коли використовується сільськогосподарська техніки, висота якої може сягати більше 4,5 метрів. З урахуванням можливих різноманітних надбудов, висувних та підйомних пристосувань – їх висота може збільшитись ще на декілька метрів. Роботи з застосуванням такої техніки повинні виконуватись в межах охоронних зон ЛЕП виключно з письмової згоди та в присутності представника енергопідприємства, у власності якого перебувають дані мережі. Окрім того, переїзди з одного місця проведення сільгоспробіт на інше під проводами діючої повітряної ЛЕП необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів, тобто ближче до опори. Нагадуємо, що нормована відстань від землі до проводів повітряних ліній електропередавання в місці найбільшого їх провисання в ненаселеній місцевості становить 6 метрів.

Потрібно пам’ятати, що згідно із нормативними документами уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюються охоронні зони у вигляді земельних ділянок та повітряного простору, що обмежені вертикальними площинами, які віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів при невідхиленому їх положенні на відстань, котра визначається класом напруги ліній. Так, для повітряних ліній напругою до 1 кВ ця відстань становить 2 метри, для ПЛ до 20 кВ – 10 метрів, для ПЛ-35 кВ – 15 метрів, для ПЛ-110 кВ – 20 метрів, для ПЛ-150/220 кВ – 25 метрів, для ПЛ-330 кВ – 30 метрів, для ПЛ-750 кВ – 40 метрів.

Серйозну небезпеку також несуть низові пожежі. Після збирання врожаю фермери палять стерню, солому та інші сільськогосподарські залишки, що окрім завдання шкоди довкіллю, призводить до аварійних відключень ліній електропередачі, оскільки дим та вогонь є напівпровідниками.

ПрАТ «Кіровоградобленерго» наголошує, що нехтування «Правилами охорони електричних мереж» під час проведення польових робіт створює підґрунтя для виникнення аварійних ситуацій, наслідком яких може бути ураження електричним струмом як працівників сільгосппідприємств, так і сторонніх осіб, пошкодження вартісної техніки, довготривале знеструмлення цілих населених пунктів.
Нагадуємо, що за порушення вимог вищезгаданих правил законодавством передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

З питань, пов’язаних із отриманням погоджень на початок робіт в межах охоронних зон високовольтних ЛЕП 35-150 кВ, звертатися за адресою: 25013, м. Кропивницький, вул. Андріївська 84, кімнати 208, 212. Контактні телефони: 0522-35-73-03.