Разом до перемоги!
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі

Шановні батьки!

Шановні батьки!

Без електроенергії важко уявити сучасне життя. Вона міцно увійшла в кожну галузь, побутову та виробничу сфери. Комфорт і затишок у наших оселях, робота підприємств та установ, комунальної галузі та транспорту, оздоровлення та відпочинок людей неможливі без неї. Проте, електроенергія таїть у собі й велику небезпеку. Якщо нехтувати правилами безпечного поводження із об’єктами електроенергетики та електроприладами, можна стати жертвою ураження електрострумом. Ті ж, хто про цю небезпеку забуває, платять за свою недбалість зависоку ціну.

Щороку в Україні від ураження електричним струмом гинуть, за різними оцінками, від півтисячі до двох тисяч людей. Чимало українців внаслідок отриманих пошкоджень назавжди втрачають здоров’я та залишаються інвалідами. Наслідки ураження електрострумом можуть одразу й не проявитися, а датися взнаки лише згодом, у вигляді серцевих або неврологічних захворювань.

Діти, як правило, не усвідомлюють небезпеки, яку несе в собі електрообладнання. Вони виявляють природну допитливість, тому з ними необхідно проводити кропітку роз'яснювальну роботу про небезпеку ураження електричним струмом.

Дитині слід пояснити, що електричні прилади можуть перегріватися при використанні і стати причиною пожежі, якщо поруч з ними є речі, які можуть легко спалахнути.

Тримати електроприлади потрібно подалі від води, наприклад, наповнювати чайник потрібно, вимкнувши прилад з мережі.

Навчіть дітей правильно діставати вилку з розетки: однією рукою тягти вилку за корпус, іншою – притримувати розетку. Не потрібно торкатися металевої частини вилки або тягнути за провід.

Необхідно довести дитині основні правила електробезпеки:

– не можна підніматися на опори ліній електропередавання, проникати за огорожі трансформаторних підстанцій, вилазити на дерева, дахи будинків, де поблизу проходять електричні проводи;

– не можна відкривати двері трансформаторних підстанцій та проникати всередину! Обладнання знаходиться під високою напругою! Про небезпеку ураження електричним струмом попереджають спеціальні знаки: жовтий трикутник з блискавкою, "Стій! Напруга! Небезпечно для життя";

– не можна запускати піротехніку, повітряних зміїв та інші пристосування поблизу ліній електропередачі, ловити під ними рибу;

– категорично заборонено наближатися до обірваних проводів на відстань ближче 8- 10 метрів. Опинившись ближче, людина піддається смертельній загрозі. Виходити з небезпечної зони "крокової напруги" потрібно спеціальним кроком, не відриваючи ступні від землі і один від одного;

– заборонено кидати різні предмети на лінію електропередачі, розпалювати багаття під проводами, складати дрова, солому та інші легкозаймисті матеріали;

– для занять спортом і рухливими іграми слід вибирати місця, віддалені від лінії електропередачі. Важливо пам'ятати, що смертельно небезпечно наближатись до проводів повітряної лінії, а тим більше торкатись їх. Це може привести до отримання найсильніших опіків, паралічу життєво важливих органів, смерті.

Пам'ятайте: поведінка дорослих при поводженні з електрикою – наочний зразок для наслідування дітям! Якщо ви самі недбало ставитесь до правил електробезпеки, то наступного разу, під час Вашої відсутності, дитина може вчинити так само.

Якщо ви бачите, що неповнолітні наближаються до обірваних проводів, намагаються залізти на опори ліній електропередачі, відкривають двері приміщень електроустановок або проникають в них, влаштовують ігри поблизу ліній електропередачі, потрібно негайно попередити дітей про небезпеку електрообладнання та вжити відповідних заходів впливу.

Часом здається, що біда може статися з ким завгодно, тільки не з нами. Це оманливе враження! Будьте обережні! Бережіть себе і своїх близьких!