Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Підтримка онлайн kanc@kiroe.com.ua

Зупинимо злодіїв разом!

Зупинимо злодіїв разом!

ПрАТ Кіровоградобленерго попереджає - відповідальність за злочин неминуча.

 

Крадіжки на енергооб’єкті – НЕ пустощі, а кримінальний злочин, і відповідно до статті 194-1 ККУ «Умисне пошкодження об’єктів електроенергетики», карається у вигляді позбавлення волі строком до 10 років, а у випадку настання тяжких наслідків (якщо, від ураження електричним струмом загине людина) – до 15років. 

Зловмисники спилюють сталеві куточки опор, розстрілюють гірлянди ізоляторів, проникають на підстанції з метою крадіжок, зрізують тисячі кілометрів проводів – це стало справжнім лихом для електроенергетики. В результаті пошкодження енергообладнання порушується робота підприємств, виникають аварійні ситуації, населені пункти залишаються без світла, виходить із ладу побутова техніка. Несанкціоноване втручання в роботу енергосистеми несе реальну загрозу життю та здоров’ю як добросовісних громадян, так  і самих зловмисників. Часто при спробах крадіжки кольорових металів гинуть діти та підлітки. 

Важливо усвідомлювати, що відновлення пошкодженого злочинцями електрообладнання – робота складна і дорога. Наприклад, відновлення однієї опори, яка втратила жорсткість конструкції у результаті крадіжки, обходиться в суму близько 50000 грн, і лягають тягарем ці суми не тільки на нашу енергокомпанію, але і на добросовісного споживача, адже витрати на ремонтні та аварійно-відновлювані роботи закладаються в тариф. 

Досі добре пам’ятаємо історію, як у 2017 р. працівниками служби ліній на території Кропивницького р-ну та обласного центру було виявлено близько 50 розібраних металевих опор повітряної лінії напругою 150/35 кВ, які трималися фактично на проводах. Невеликий порив вітру і близько третини міста та половина області могли залишитись без електропостачання. 

 

Щоденно працівниками служби захисту економіки ПрАТ «Кіровоградобленерго» спільно зі співробітниками Кропивницького РВП ГУНП в області проводяться оперативно-розшукові заходи, в ході яких відпрацьовуються місця можливого збуту викрадених кутників. Вдумайтеся, при  відпрацюванні одного з  пунктів приймання металолому в м. Кропивницькому, ми знайшли майже 2 т кутників знятих з ЛЕП, а на іншому 1,5 т кутників. Тож при черговому підвищенні цін на електроенергію не поспішайте лаяти енергетиків і державу, зверніть увагу на людину яка тягне до пункту скупки металів свій черговий незаконний видобуток.

Для того, аби ефективно протидіяти зловмисникам, зусиль енергетиків і правоохоронців недостатньо. Неоціненну допомогу в боротьбі з розкрадачами можуть надати небайдужі громадяни. Інформація щодо осіб, які здійснюють крадіжки чи скуповують крадене – на вагу золота, тому просимо мешканців області не залишатися осторонь проблеми. 

 З початку року на території області скоєно 19 крадіжок електроенергетичного обладнання та матеріалів. До скоєння цих злочинів, встановлено 7 осіб, по 14 фактам оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. 

 

Так в Олександрійському районі кожного року систематично ріжуть кабелі зв’язку, що забезпечують телефонізацію та передачу оперативних даних, зокрема про стан високовольтної електромережі, що суттєво впливає на якість енергопостачання району.  

В результаті спільних заходів працівників служби захисту економіки ПрАТ «Кіровоградобленерго» та співробітників Олександрійського РВП ГУНП в області, а також за допомоги небайдужих громадян, неподалік місця скоєння чергового злочину було затримано жителя м. Олександрія, 1962 р.н., раніше судимого за крадіжки. При собі чоловік мав весь «джентльменський набір» включно з щойно викраденим кабелем. В процесі спілкування з затриманим стало відомо його причетність до вчинення інших крадіжок енергетичного майна ПрАТ «Кіровоградобленерго», а також кабелю АТ «Укртелеком». Злочинцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

 

Звертаюсь до жителів області з проханням не залишатися байдужими, і невідкладно повідомляти про підозрілих осіб, які здійснюють роботи в безпосередній близькості від трансформаторних підстанцій чи металевих опор високовольтних ліній електропередачі.  Інформувати про випадки крадіжок з інших електроенергетичних об`єктів, про діяльність скупників викраденого майна.

Номерний знак, марка, колір автомобіля, на якому пересуваються дані особи, опис їхньої зовнішності, інша інформація про них – все це може суттєво посприяти припиненню протиправної діяльності та притягненню розкрадачів до відповідальності.

 

Тільки спільними зусиллями та за допомогою небайдужих громадян можливо зупинити розкрадання енергетичного майна та отримати безперебійне і якісне енергопостачання.

Нерозголошення отриманих відомостей про особу заявника та анонімність спілкування перед третіми особами гарантуємо.

Телефони оперативного чергового служби захисту економіки ПрАТ «Кіровоградобленерго»: (0522) 35-82-31, (067) 520-75-04 (цілодобово).

 

Пресслужба ПрАТ Кіровоградобленерго.