Разом до перемоги!
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі

Стратегії економії: як заощадити на електроенергії, не обмежуючи себе

Стратегії економії: як заощадити на електроенергії, не обмежуючи себе

Існує три стратегії енергоощадження в побуті, які допоможуть заощаджувати на електроенергії, при цьому суттєво не обмежуючи людей у її споживанні. Ідеться про пряму економію шляхом оптимізації роботи електроприладів, переоснащення житла і перегляд тарифу.

Стратегія №1: Скорочення споживання

Перевірений часом метод, який не вимагає ніяких фінансових вкладень. Все, що потрібно для його реалізації — системно виконувати прості правила економії електроенергії:
• Йдучи з кімнати чи будинку, гасіть світло. Хоч це і банально, але дієво. Багато хто забуває натиснути на вимикач, залишаючи приміщення.
• Протирайте лампочки та плафони. Пил здатен «з'їсти» до 20% випромінюваного світла. Протираючи лампи під час вбирання, ви істотно поліпшите якість освітлення в будинку, не вдаючись до більш потужних джерел світла.
• Не ставте в холодильник теплі страви. В такому випадку, для підтримки заданої температури, холодильник витрачає в рази більше електроенергії.
• Вчасно розморожуйте холодильник і морозильну камеру, якщо модель передбачає таку процедуру. Наявність льоду на стінках пристрою підвищує його енергоспоживання на 15-20%.
• Повністю вимикайте побутову техніку. Телевізор, мікрохвильова піч, електрочайник — це ті прилади, які працюють у фоновому режимі. Тобто, вони витрачають електроенергію, навіть коли ви ними не користуєтеся, але залишаєте увімкненими в розетку.
• Економне прання. Сьогодні існує безліч засобів для прання у воді за невисоких температур, а пральні машинки оснащені функціями економії води й електроенергії – не забувайте використовувати їх.
• Переведіть бойлер на економний режим. Експерти радять встановити температуру для повсякденного користування 50-60 градусів (або режим ЕКО, якщо такий є на вашому приладі), і один раз на тиждень підвищувати її до 90 градусів на декілька годин, щоб запобігти появі бактерій всередині баку. До того ж важливо своєчасно виконувати техобслуговування пристрою.
Ці способи економії електроенергії в побуті, допоможуть заощадити до 15% світла в місяць. Важлива умова — регулярність. Дотримуватися правил потрібно постійно, а не час від часу.

Стратегія №2: Переобладнання приміщення

Використання енергоощадної техніки та матеріалів допоможуть істотно знизити витрати, але такий апгрейд може коштувати не дешево. Розглянемо найбільш доступні заходи економії електроенергії на побутовому рівні:
• Замініть всі лампочки на світлодіодні. LED-лампа потужністю 10W генерує стільки ж світла, як і звичайна лампа розжарювання потужністю 100W, тільки при цьому споживає на 90% менше електроенергії. До того ж термін служби світлодіодної лампочки становить близько 15 років, а лампи розжарювання — приблизно 4 місяці. Отже, тут ви також залишаєтесь у плюсі.
• Утепліть будинок. Споживачі часто використовують електроенергію для прогріву приміщення. При цьому, через щілини в вікнах може витрачатися до 50% всього тепла. Тому рекомендуємо: замінити старі рами на сучасні, металопластикові; утеплити балкон і вхідні двері; встановити подвійні вхідні двері (і тепліше, і безпечніше), встановити за батареями відображальні екрани з пенофола або фольги.
• При купівлі побутової техніки, обирайте клас А+ чи А++. Нова побутова техніка має класифікацію енергоефективності, і може заощадити до 50% витрат на електрику. Рекомендуємо вибирати пристрої, не нижче класу А.
• Оновіть лічильник. Встановлення високоточних приладів обліку електроенергії допоможе істотно скоротити споживання світла.
• Перевірте проводку. Енергетичне обстеження допомагає виявити втрати електроенергії в приміщенні. Позбувшись від них, ви перестанете переплачувати «за повітря», а також підвищите термін служби побутової техніки, на яку негативно впливає блукаючий струм.

Стратегія №3: Перегляд тарифу

• Постановою від 6 січня 2021 року №15, НКРЕКП скасувала ряд пільгових тарифів на електроенергію в Україні. Однак, це не торкнулося «нічного тарифу». Тому, якщо говорити про поради як економити електроенергію, про це неможливо мовчати.
• Сенс «нічного тарифу» полягає в тому, що доба ділиться на дві тарифні зони: денну — з 7.00 до 23.00, і нічну — з 23.00 до 7.00. По кожній з них призначається окремий тариф. При цьому нічний на 50% нижче денного, а денний — це стандартний цінник за світло на поточний момент.
• Для переходу на такий тариф, абоненту потрібно подати відповідну заяву ПрАТ Кіровоградобленерго, і встановити двотарифний лічильник, який зможе рахувати кіловати окремо вночі та вдень.
• Щоб отримати з «нічного тарифу» максимальну вигоду, абоненту потрібно постаратися змістити роботу побутових приладів на ніч. Наприклад, сучасна пральна машина дозволяє запланувати старт прання на потрібний час, а мультиварка може самостійно увімкнутись вночі, та приготувати сніданок.
• Особливо актуальний «нічний тариф» при економії електроенергії в приватному будинку, тому що споживач може перенести на ніч полив земельної ділянки, який в стандартних умовах коштує недешево.

Споживайте електроенергію мудро і заощаджуйте з користю!

світло