Разом до перемоги!
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі

Стратегії економії: як заощадити на електроенергії, не обмежуючи себе

Стратегії економії: як заощадити на електроенергії, не обмежуючи себе

Існує три стратегії енергоощадження в побуті, які допоможуть заощаджувати на електроенергії, при цьому суттєво не обмежуючи людей у її споживанні. Ідеться про пряму економію шляхом оптимізації роботи електроприладів, переоснащення житла і перегляд тарифу.

Стратегія №1: Скорочення споживання

Перевірений часом метод, який не вимагає ніяких фінансових вкладень. Все, що потрібно для його реалізації — системно виконувати прості правила економії електроенергії:
• Йдучи з кімнати чи будинку, гасіть світло. Хоч це і банально, але дієво. Багато хто забуває натиснути на вимикач, залишаючи приміщення.
• Протирайте лампочки та плафони. Пил здатен «з'їсти» до 20% випромінюваного світла. Протираючи лампи під час вбирання, ви істотно поліпшите якість освітлення в будинку, не вдаючись до більш потужних джерел світла.
• Не ставте в холодильник теплі страви. В такому випадку, для підтримки заданої температури, холодильник витрачає в рази більше електроенергії.
• Вчасно розморожуйте холодильник і морозильну камеру, якщо модель передбачає таку процедуру. Наявність льоду на стінках пристрою підвищує його енергоспоживання на 15-20%.
• Повністю вимикайте побутову техніку. Телевізор, мікрохвильова піч, електрочайник — це ті прилади, які працюють у фоновому режимі. Тобто, вони витрачають електроенергію, навіть коли ви ними не користуєтеся, але залишаєте увімкненими в розетку.
• Економне прання. Сьогодні існує безліч засобів для прання у воді за невисоких температур, а пральні машинки оснащені функціями економії води й електроенергії – не забувайте використовувати їх.
• Переведіть бойлер на економний режим. Експерти радять встановити температуру для повсякденного користування 50-60 градусів (або режим ЕКО, якщо такий є на вашому приладі), і один раз на тиждень підвищувати її до 90 градусів на декілька годин, щоб запобігти появі бактерій всередині баку. До того ж важливо своєчасно виконувати техобслуговування пристрою.
Ці способи економії електроенергії в побуті, допоможуть заощадити до 15% світла в місяць. Важлива умова — регулярність. Дотримуватися правил потрібно постійно, а не час від часу.

Стратегія №2: Переобладнання приміщення

Використання енергоощадної техніки та матеріалів допоможуть істотно знизити витрати, але такий апгрейд може коштувати не дешево. Розглянемо найбільш доступні заходи економії електроенергії на побутовому рівні:
• Замініть всі лампочки на світлодіодні. LED-лампа потужністю 10W генерує стільки ж світла, як і звичайна лампа розжарювання потужністю 100W, тільки при цьому споживає на 90% менше електроенергії. До того ж термін служби світлодіодної лампочки становить близько 15 років, а лампи розжарювання — приблизно 4 місяці. Отже, тут ви також залишаєтесь у плюсі.
• Утепліть будинок. Споживачі часто використовують електроенергію для прогріву приміщення. При цьому, через щілини в вікнах може витрачатися до 50% всього тепла. Тому рекомендуємо: замінити старі рами на сучасні, металопластикові; утеплити балкон і вхідні двері; встановити подвійні вхідні двері (і тепліше, і безпечніше), встановити за батареями відображальні екрани з пенофола або фольги.
• При купівлі побутової техніки, обирайте клас А+ чи А++. Нова побутова техніка має класифікацію енергоефективності, і може заощадити до 50% витрат на електрику. Рекомендуємо вибирати пристрої, не нижче класу А.
• Оновіть лічильник. Встановлення високоточних приладів обліку електроенергії допоможе істотно скоротити споживання світла.
• Перевірте проводку. Енергетичне обстеження допомагає виявити втрати електроенергії в приміщенні. Позбувшись від них, ви перестанете переплачувати «за повітря», а також підвищите термін служби побутової техніки, на яку негативно впливає блукаючий струм.

Стратегія №3: Перегляд тарифу

• Постановою від 6 січня 2021 року №15, НКРЕКП скасувала ряд пільгових тарифів на електроенергію в Україні. Однак, це не торкнулося «нічного тарифу». Тому, якщо говорити про поради як економити електроенергію, про це неможливо мовчати.
• Сенс «нічного тарифу» полягає в тому, що доба ділиться на дві тарифні зони: денну — з 7.00 до 23.00, і нічну — з 23.00 до 7.00. По кожній з них призначається окремий тариф. При цьому нічний на 50% нижче денного, а денний — це стандартний цінник за світло на поточний момент.
• Для переходу на такий тариф, абоненту потрібно подати відповідну заяву ПрАТ Кіровоградобленерго, і встановити двотарифний лічильник, який зможе рахувати кіловати окремо вночі та вдень.
• Щоб отримати з «нічного тарифу» максимальну вигоду, абоненту потрібно постаратися змістити роботу побутових приладів на ніч. Наприклад, сучасна пральна машина дозволяє запланувати старт прання на потрібний час, а мультиварка може самостійно увімкнутись вночі, та приготувати сніданок.
• Особливо актуальний «нічний тариф» при економії електроенергії в приватному будинку, тому що споживач може перенести на ніч полив земельної ділянки, який в стандартних умовах коштує недешево.

Споживайте електроенергію мудро і заощаджуйте з користю!

світло