Разом до перемоги!
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі

Стан в енергосистемі України

Стан в енергосистемі України
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ УКРАЇНИ:
????«Укренерго» включило в роботу останню з пошкоджених негодою магістральних високовольтних ліній 330 кВ. Надійність живлення південного регіону відновлено.
????На ранок залишається знеструмленим через негоду 191 населений пункт.
????В вечірні години 16:00 – 18:00 в енергосистемі можливий дефіцит електроенергії.
????Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо!
 
СПОЖИВАННЯ
Вчора, 29 листопада, добовий максимум був зафіксований вранці, між 10:00 та 11:00. При середньодобовій температурі 0,4 °C він був на 3% вищий за відповідний показник поки що найхолоднішого дня осені – понеділка, 27 листопад а(-2,3 °C).
Причини - зменшення виробництва «зеленої» генерації через щільну хмарність та одночасне відновлення споживання в багатьох населених пунктах, що були знеструмлені через негоду.
Сьогодні, 30 листопада прогнозована середньодобова температура значно нижча (-4 °C), що спонукає споживання зростати. Також на цей показник впливає одночасне підключення тисяч споживачів, які були знеструмлені через негоду. Енергосистема зазнає перевантаження. Диспетчерський цент «Укренерго» прогнозує дефіцит електроенергії в енергосистемі у вечірні години з 16:00 до 18:00. Застосування графіків відключень не прогнозується. Але, будь ласка, сьогодні протягом дня і до 18:00 СПОЖИВАЙТЕ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ОЩАДЛИВО!
 
МЕРЕЖІ УКРЕНЕРГО ТА ОБЛЕНЕРГО
Ситуація на ранок 30 листопада:
Ремонтні бригади «Укренерго» повернули в роботу всі магістральні високовольтні лінії класом напруги 330 кВ в південному регіоні, що були пошкоджені через негоду. Надійність живлення регіону повністю відновлено.
Обленерго продовжують заживлювати споживачів. Найбільш складна ситуація залишається в Одеській області. Негода додала відключень у Сумській області.
Загалом через негоду на ранок знеструмлено 191 населений пункт в Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Черкаській, Сумській областях.
Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 442 населені пункти. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
 
ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Вночі артилерійськими обстрілами була пошкоджена теплоелектроцентраль (ТЕЦ) в південному регіоні. Є руйнування будівель та обладнання. Теплопостачання споживачів не припинялось, можливості для електропостачання обмежені.
В роботу включився блок на одній з теплових електростанцій
Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, поки що достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Сонячна погода сприяє виробництву більшого обсягу електроенергії сонячними електростанціями.
Ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.
 
ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Експорт сьогодні відсутній.
Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється переважно в нічні та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 690 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 275 МВт. З 28 листопада технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови зросла до 1700 МВт.

Укренерго