Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кол-центр 0-800-501-148
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Підтримка онлайн kanc@kiroe.com.ua

Увага! Інформація для власників самовільно встановлених телекомунікаційних мереж в смт. Балахівка та селі Новий Стародуб Петрівського району

Увага! Інформація для власників самовільно встановлених телекомунікаційних мереж в смт. Балахівка та селі Новий Стародуб Петрівського району

18 липня 2018 року Постановою Кабінету Міністрів України № 853 були затверджені «Правила надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики». Ними регламентується загальний порядок здійснення доступу до інфраструктури об’єктів електроенергетики незалежно від форми власності для розташування технічних засобів телекомунікацій та порядок взаємодії власника об’єкта електроенергетики і замовника, який бажає використовувати лінії електропередачі для розміщення свого обладнання.

11 травня 2020 року під час огляду ПЛ-0,4 кВ в смт. Балахівка на вулицях Шкільній, Центральній, Першотравневій, Шевченка, Будівельників, Садовій, Шахтарській, Заводській та в с. Новий Стародуб на вулицях Богдана Хмельницького, Степняка Кравчинського, Грушевій, Лесі Українки, Гвардійській встановлено факт розміщення волоконно-оптичних ліній зв’язку провайдера Інтернету ПП «ТЕХНОЛОГІЇ ОНЛАЙН». На обладнанні присутнє маркування, за яким можна встановити власника мережі. Технічні умови отримані, але проектні рішення та договір доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики ПрАТ «Кіровоградобленерго» відсутні.

Перелік об’єктів Петрівського РЕМ, на яких здійснено самовільний підвіс: ПЛ-0,4 кВ від ТП-213, 212, 214, 148, 187, 45, 344, 147,208; ПЛ-10кВ Л-134, Л-135.

ПрАТ «Кіровоградобленерго» вимагає самостійно демонтувати згадані волоконно-оптичні лінії.

Звертаємо увагу власників даної мережі, що вищезгаданими Правилами передбачений порядок демонтажу незаконно встановленого обладнання: «У разі встановлення власником (володільцем) під час огляду елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики факту неправомірного розміщення на них технічних засобів телекомунікацій власник (володілець) складає акт про неправомірне розміщення технічних засобів телекомунікацій та протягом п'яти робочих днів з дня виявлення порушення розміщує на своєму веб-сайті інформацію про неправомірне розміщення технічних засобів телекомунікацій із зазначенням їх місцезнаходження та вимогу щодо їх демонтажу.

Якщо власник технічних засобів телекомунікацій, самовільно розміщених на елементах інфраструктури об'єктів електроенергетики, протягом 30 календарних днів з дня розміщення відповідної інформації на веб-сайті власника (володільця) не звернувся до власника (володільця) для узгодження умов демонтажу та не здійснив демонтаж технічних засобів телекомунікацій, власник (володілець) має право демонтувати їх самостійно та вимагати від власника технічних засобів телекомунікацій відшкодування вартості виконаних робіт.

У разі наявності у власника технічних засобів телекомунікацій, щодо якого оприлюднена інформація та вимога щодо демонтажу належних йому технічних засобів телекомунікацій, підстав, що підтверджують договірний порядок використання ним елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики, він повинен повідомити про це власнику (володільцю) протягом 30 календарних днів з дня розміщення інформації на веб-сайті власника (володільця). Власник (володілець) не несе відповідальності за втрату технічних характеристик технічних засобів телекомунікацій в результаті їх демонтажу.