Разом до перемоги!
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Підтримка онлайн [email protected]

Європейська методологія запровадження RAB-тарифів є оптимальною для України – дослідження «Укрпромзовнішекспертиза»

Європейська методологія запровадження RAB-тарифів є оптимальною для України – дослідження «Укрпромзовнішекспертиза»

Українські електромережі терміново потребують інвестицій для модернізації та оновлення. Для залучення інвестицій необхідна зміна тарифного регулювання та перехід до стимулюючого тарифу (RAB-тарифу). Україні потрібно врахувати досвід європейський країн, котрі успішно використали методологію, що передбачає єдину ставку і єдину регуляторну базу активів. Такі висновки дослідження "RAB-регулювання: світовий досвід та українські реалії", що провели експерти ДП "Укрпромзовнішекспертиза" на замовлення ГС «Розумні електромережі України».

11 квітня відбулась презентація дослідження "RAB-регулювання: світовий досвід та українські реалії", що присвячене впровадженню стимулюючого регулювання в Україні. Згідно з дослідженням, Україна є «антилідером» в Європі по якості електропостачання – показникам SAIDI (кількість хвилин, що споживачі сидять без світла) та показникам втрат в електромережах. Середньостатистично електропостачання відсутнє 696 хв на рік. Рівень втрат – 9,8% всієї переданої мережами електроенергії. Причиною цього є критична зношеність електромереж.

«Через недостатність фінансування модернізації електромереж ступінь їх зносу перевищує 70%, а загальна сума інвестиційної заборгованості складає щонайменше 17,5 млрд доларів», - заявив директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Володимир Власюк.

Якщо не змінити існуючу систему функціонування ринку розподілу електроенергії «Витрати+», зношеність електромереж наближатиметься до 100%. Індекс SAIDI продовжить погіршуватися і в 2030 році перевищить 900, що означатиме загальну нестабільність енергомереж і високу ймовірність техногенних аварій.

RAB-регулювання, що має стати на заміну теперішньому регулюванню, забезпечує більший рівень інвестицій і, відповідно, покращення показників функціонування електромереж.