Разом до перемоги!
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі

Небезпека ураження електрострумом!

Небезпека ураження електрострумом!

За статистикою, з настанням літніх канікул збільшується кількість прикрих випадків, пов'язаних з ураженням дітей електрострумом. Зазвичай це відбувається внаслідок порушення правил користування електроприладами.

                             

                                Шановні батьки!

Під час шкільних канікул ваші діти протягом тривалого часу залишатимуться без нагляду дорослих. ПАТ «Кіровоградобленерго» звертається до вас з проханням провести відповідну роз'яснювальну роботу з дітьми та довести до їх відома інформацію про небезпеку необережного поводження з електрострумом. Зокрема, обмежте доступ дітей до трансформаторних підстанцій, ліній електропередач, роз'ясніть правила користування електроприладами.

Причиною трагедій останнім часом також є ганебні випадки, коли діти займаються  крадіжками кольорових металів. Наслідок - ураження електрострумом, сильні, а часом і несумісні з життям опіки та травми. 

Оскільки від лиха не застрахований ніхто, ми в черговий раз попереджуємо, що електрообладнання може становити реальну загрозу життю громадян. 

З метою запобігти біді нагадуємо:

 

  • не торкайтеся дротів, які провисли або знаходяться на землі (смертельно небезпечними є також наближення до них на відстань ближче ніж 8 метрів);
  • не піднімайтеся на дахи споруд, не вилазьте на дерева, поблизу яких проходять повітряні лінії, не намагайтеся з будь-якою метою проникнути до трансформаторних підстанцій, не робіть спроб самостійно ремонтувати обриви дротів;
  • не дозволяйте дітям гратися під повітряними лініями та поблизу електрообладнання, роз’яснюйте їм небезпеку такої поведінки; 
  • не ловіть рибу на водоймах в місцях проходження дротів повітряних ліній електропередавання.

 

Якщо ж нещасного випадку не вдалося уникнути, намагайтеся якнайшвидше звільнити потерпілого від дії струму. Найперше слід відімкнути обладнання, до якого торкається людина. Це можна зробити як за допомогою вимикача чи рубильника, так і перерубавши дріт сокирою чи лопатою з сухим дерев’яним держаком. Інший варіант – відтягти постраждалого з небезпечної зони за допомогою сухої мотузки, палиці, дошки, тощо. У випадку відсутності згаданих предметів, людину можна витягати за одяг (якщо він сухий і відстає від тіла), наприклад, за поли піджака чи куртки, уникаючи при цьому контактів з металевими елементами одежі та відкрити ділянками тіла потерпілого. 

 

Ви помітили обірвані дроти! Організуйте охорону місця пошкодження та негайно повідомте про це чергового диспетчера району електричних мереж.

 

Адміністрація  ПрАТ «Кіровоградобленерго»