Разом до перемоги!
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Підтримка онлайн [email protected]

До уваги мешканців Кіровоградської області!

До уваги мешканців Кіровоградської області!

06 серпня 2021 року, починаючи з 12 години 50 хвилин і до 04 години 59 хвилин 07 серпня 2021 року, на території Кіровоградської області спостерігались складні погодні умови: пройшли потужні зливові дощі з активною грозовою діяльністю, які супроводжувались шквалами зі швидкістю вітру 25-30 м/с. Стихійне метеорологічне явище досягло ІІ рівня небезпеки в частині масштабу охопленої території, створення загрози життю і здоров'ю населення та функціонування об'єктів господарського комплексу.

Через негоду на території області вимикались 111 повітряних ліній класом напруги 6-10 кВ, 1314 трансформаторних підстанцій 6-10/0,4 кВ, внаслідок чого було знеструмлено повністю 148 і частково 54 населених пункти. Для ліквідації наслідків негоди залучались 123 працівника Товариства та 60 одиниць спеціальної техніки.

Основною причиною численних технологічних порушень стало падіння дерев і гілок на проводи повітряних ліній електропередач (далі ПЛ). Для довідки: ПЛ будуються таким чином, щоб конструктивні елементи мали змогу витримувати навантаження природних чинників, притаманних певній території, таких як: швидкість вітру, товщина ожеледі, наявність грозової діяльності та ін.. Проте, передбачити падіння на проводи кількасот кілограмових дерев чи гілок, звичайно, жоден інженер-проектувальних не в змозі.

Через об’єктивні причини при ліквідації аварійних осередків в електричних мережах по деяким об’єктам допущено перерви в електропостачанні більш ніж 24 години. Необхідність проведення розбирання завалів із дерев, гілок, різноманітного сміття працівниками Товариства при проведенні аварійно-відновних робіт – призвело до збільшення тривалості перерви в електропостачанні споживачів. Звертаємо увагу на те, що чинними нормативними документами в галузі енергетики передбачено проведення цілої низки заходів і процедур, які необхідно виконати співробітникам Товариства для створення безпечних умов праці. До таких заходів відноситься: проведення детального огляду вимкнених ПЛ по всій довжині з фіксацією всіх пошкоджених елементів та потенційних причин відключення, підготовка безпечного робочого місця, проведення аварійно-відновних робіт і тільки після цього персонал Товариства може подавати напругу на відремонтовану електроустановку.

З метою створення та подальшого підтримання належного рівня безпеки населення, цілісності майна підприємств і організацій області, а також безаварійної роботи об'єктів електричних мереж – просимо власників зелених насаджень, які розташовані в охоронних зонах ПЛ, або в безпосередній близькості від них, вчасно проводити профілактичні обрізання порослі та гілок у відповідності до вимог законодавчих та підзаконних актів України, задля уникнення повторення в подальшому подібних випадків масових пошкоджень ліній електропередач.

У свою чергу, зважаючи на масштаби наслідків негоди 06-07 серпня 2021 року, Товариство закликає поставитися з розумінням до тривалого знеструмлення споживачів під час проведення аварійно-відновних заходів, направлених на запобігання виникнення нещасних випадків серед населення.

Додатково повідомляємо, що для отримання інформації про відсутність електричної енергії з невідомої Вам причини або в разі виникнення нагальної необхідності повідомити ПрАТ "Кіровоградобленерго" про аварійну ситуацію в електричній мережі – у Товаристві діє цілодобова безкоштовна "гаряча лінія" за багатоканальним номером телефону 0-800-501-148.

 

Адміністрація ПрАТ "Кіровоградобленерго"