Саме цього дня 1986 року сталася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Це – найпотужніша і найбільша катастрофа, яку коли-небудь спричиняв мирний атом.
Через тридцять років після аварії ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля.
Ця подія – нагадування про героїзм ліквідаторів аварії, про наслідки, які ця катастрофа принесла довкіллю та людям.
Також в пам’ять про трагічні події 26 квітня 1986 року було засновано Міжнародний день пам’яті жертв радіацій них аварій та катастроф.
Через 36 років Чорнобиль пережив другу катастрофу – окупацію російськими загарбниками.
У перший день війни Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російськими військовими, тоді ж були вчинені провокації зі сторони рф. Україна і світ з острахом спостерігали за тими подіями.
Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива, але 2 квітня 2022, об 11:00 на проммайданчику Чорнобильської АЕС знову замайорів прапор України та пролунав гімн України.
Через історію очевидців в цьому проекті ви дізнаєтеся про найбільшу техногенну катастрофу всіх часів та народів. З фільму «Розщеплені на атоми» стане зрозуміло, що ж насправді відбувалося в зоні відчуження на Чорнобильській АЕС. Але на відміну від стандартних проектів про трагедію, присвячених з'ясуванню того, хто ж винен в катастрофі, основна увага в цьому фільмі приділена саме постраждалим. Тим людям, життя яких були зруйновані після того, що сталося.
Ми пам'ятаємо вас, герої Чорнобиля!