Разом до перемоги!
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі

Відключення енергооб’єктів під час атак дозволить уникнути виходу з ладу іншого обладнання

Відключення енергооб’єктів під час атак дозволить уникнути виходу з ладу іншого обладнання

Вчора, 26 січня, вдруге за пів місяця енергетики знеструмили частину Кіровоградщини й Кропивницького на час масштабної повітряної тривоги. Начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович пояснив це загрозою ракетних ударів і назвав заходами на упередження. Але питання, як саме екстрене відключення великої кількості споживачів від електропостачання може допомогти енергетикам під час обстрілів, залишилося нерозкритим. Тому «Без купюр» звернувся з цього приводу до «Кіровоградобленерго».

Енергетики області пояснили, що відключають ключові об’єкти енергетики, які потенційно можуть стати цілями ворога. Головне завдання енергетиків під час ракетних атак полягає в тому, щоб забезпечити баланс між генерацією електроенергії  та її споживанням і не допустити ланцюгової реакції у разі пошкоджень об’єктів енергетичної інфраструктури.

“Баланс між споживанням і генерацією досягається шляхом зміни навантаження ГЕС і ТЕС. Основним джерелом електроенергії в Україні є атомні електростанції, блоки яких генерують сталу кількість електроенергії в загальну електромережу. Внаслідок російської агресії та втрати потужностей генерації електроенергії, що давали можливість маневрувати  між споживанням і генерацією, енергосистема України стала дуже вразлива до різких змін потужності. Під час ракетних ударів її вразливість зростає в багато разів. А розбалансування системи енергетики може призвести до аварійної зупинки блоків на атомних станціях  та виходу з ладу додаткового обладнання й інших елементів енергосистеми, що є єдиним організмом. Відповідно втрата будь-якого елементу системи може призвести до ланцюгової реакції.  Тому зараз перед ракетними атаками частину потужностей  відключають і доводять до обленерго ліміти споживання, які дозволять уникнути раптового дисбалансу в загальній мережі й різкого падіння або підняття частоти. В разі влучень в певні об’єкти  це дозволить уникнути подальшого виходу з ладу іншого обладнання енергетичної інфраструктури”, – пояснили в “Кіровоградобленерго”.

Першоджерело: Без Купюр