Відключення енергооб’єктів під час атак дозволить уникнути виходу з ладу іншого обладнання
Вчора, 26 січня, вдруге за пів місяця енергетики знеструмили частину Кіровоградщини й Кропивницького на час масштабної повітряної тривоги. Начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович пояснив це загрозою ракетних ударів і назвав заходами на упередження. Але питання, як саме екстрене відключення великої кількості споживачів від електропостачання може допомогти енергетикам під час обстрілів, залишилося нерозкритим. Тому «Без купюр» звернувся з цього приводу до «Кіровоградобленерго».
Енергетики області пояснили, що відключають ключові об’єкти енергетики, які потенційно можуть стати цілями ворога. Головне завдання енергетиків під час ракетних атак полягає в тому, щоб забезпечити баланс між генерацією електроенергії та її споживанням і не допустити ланцюгової реакції у разі пошкоджень об’єктів енергетичної інфраструктури.
“Баланс між споживанням і генерацією досягається шляхом зміни навантаження ГЕС і ТЕС. Основним джерелом електроенергії в Україні є атомні електростанції, блоки яких генерують сталу кількість електроенергії в загальну електромережу. Внаслідок російської агресії та втрати потужностей генерації електроенергії, що давали можливість маневрувати між споживанням і генерацією, енергосистема України стала дуже вразлива до різких змін потужності. Під час ракетних ударів її вразливість зростає в багато разів. А розбалансування системи енергетики може призвести до аварійної зупинки блоків на атомних станціях та виходу з ладу додаткового обладнання й інших елементів енергосистеми, що є єдиним організмом. Відповідно втрата будь-якого елементу системи може призвести до ланцюгової реакції. Тому зараз перед ракетними атаками частину потужностей відключають і доводять до обленерго ліміти споживання, які дозволять уникнути раптового дисбалансу в загальній мережі й різкого падіння або підняття частоти. В разі влучень в певні об’єкти це дозволить уникнути подальшого виходу з ладу іншого обладнання енергетичної інфраструктури”, – пояснили в “Кіровоградобленерго”.
Першоджерело: Без Купюр