Разом до перемоги!
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
м. Кропивницький Студентський бульвар, 15
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі
Кіровоградобленерго Тепла та світла Вашій оселі

У трьох громадах Кіровоградщини вкрали понад 1,5 тонни трансформаторної оливи

У трьох громадах Кіровоградщини вкрали понад 1,5 тонни трансформаторної оливи

У трьох громадах Новоукраїнського району Кіровоградської області вкрали 1578 кілограмів трансформаторної оливи з трансформаторних підстанцій підприємства "Кіровоградобленерго". Про це Суспільному розповіла речниця підприємства Олена Данильченко. За інформацією речниці поліції регіону Віталіни Бевзенко, справи розслідують за частиною 4 статті "Крадіжка".

Сім крадіжок відбулося у лютому, чотири з яких протягом однієї доби, дві – 12 березня 2023 року, розповіла речниця Кіровоградобленерго.

  • 23 лютого 100 кілограмів трансформаторної оливи вкрали з підстанції у селі Розсохуватка Злинської громади. Сума збитків – 3837 гривень 68 копійок.
  • 24 лютого 178 кілограмів трансформаторної оливи вкрали з підстанції у селі Калаколове Смолінської громади. Сума збитків – 2156 гривень.
  • 26 лютого 170 кілограмів трансформаторної оливи вкрали з підстанції у селі Михайлівка Глодоської громади. Сума збитків – 4250 гривень.
  • 26 лютого 209 кілограмів трансформаторної оливи вкрали з підстанції у селі Вербівка Глодоської громади. Сума збитків – 5225 гривень.
  • 26 лютого 209 кілограмів трансформаторної оливи вкрали з підстанції у селі Мар’янівка Глодоської громади. Сума збитків – 5225 гривень.
  • 26 лютого 210 кілограмів трансформаторної оливи вкрали з підстанції у селі Злинка Злинської громади. Сума збитків – 4527 гривень 60 копійок.
  • 27 лютого 142 кілограми трансформаторної оливи вкрали з підстанції у селі Розсохуватка Злинської громади. Сума збитків – 3061 гривень 52 копійки.
  • 12 березня у селі Плетений Ташлик Злинської громади з двох трансформаторних підстанцій вкрали по 180 кілограмів оливи.
"Крадіжки трансформаторної оливи скоїли, просвердливши шуруповертом отвори в нижній частині трансформаторів. В деяких випадках додатково свердлили отвори з торцевої частини трансформаторного баку. На землі, біля трансформаторних підстанцій лишились залишки розлитої оливи. Внаслідок крадіжок жителі громад залишались без електричної енергії",– розповіла Олена Данильченко.
Отвір в нижній частині трансформатора. Фото пресслужби "Кіровоградобленерго"

Речниця поліції в області сказала, що справу розслідують за статтею "Крадіжка, вчинена у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану". Санкція статті – позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

Першоджерело: Суспільне