"Ракети літають над головами, вибухи чути постійно".
Енергетик з Долинської громади Кіровоградської області Олег Попов разом з 12 працівниками "Кіровоградобленерго" відновлюють електропостачання у звільнених від російської окупації селах Херсонщини. Під час роботи врятували місцевого жителя, який наступив на розтяжку. Розповів Суспільному, що лишили після себе російські військові та в яких умовах відновлюють електропостачання.
Майстер підприємства "Кіровоградобленерго" Олег Попов на два дні приїхав додому з Херсонщини. Там з жовтня у звільнених від російської армії селах разом з іншими працівниками підприємства "Кіровоградобленерго" відновлюють електропостачання. Розпочали з села Нова Калуга, де працювали по 11 годин на день.
"Як поселили нас, у першу ж ніч було два прильоти. Воронка була близько семи метрів глибиною і в діаметрі 15–20 метрів. Перші два тижні лінія фронту була 13 кілометрів від нас. Ми чули і вибухи, і над головами ракети літали".
Згадує, як у селі Мала Олександрівка врятували чоловіка, який помирав від крововтрати. Він наступив на російську розтяжку в лісі.
"Перед тим, як працювати, нам допомагають сапери. Заміновано там. Нам сказали коли хтось підірветься, туди не бігти. Тому що може щось лишитися. А як не бігти? Коли чоловік підірвався та кличе на допомогу? Ми з хлопцями взяли турнікет і пішли за слідами моторолера. Знайшли його, він лежав. Нога подроблена була. Кров хлище. Ми наклали турнікет. Потім приїхали військові та забрали його на Берислав. Там чоловіка прооперували, йому і в живіт попало, але живий".
У селах, де працював Олег Попов, вісім місяців не було електроенергії та зв’язку. Розповів, підстанція в селі Білоусове не підлягає відновленню.
"Руїни. Що може після російської армії залишитися? Кинули якусь запалювальну суміш. І горіло все всередині, комп’ютери, документи. Все, що було".
Цього тижня бригада енергетиків з Кіровоградської області працює на правобережній Херсонщині.
"Їздити туди треба дуже довго. Тому що руйнувань дуже багато. Ми майже 10 кілометрів дроту тільки поставили".
ПЕРШОДЖЕРЕЛО: Суспільне Кропивницький